UNAR
UNAR
Thermaflex
Thermaflex Türkiye'nin başlıca ürünleri P.E boru izoleleri, P.E ısı yalıtım levhaları, derz dolgu fitilleri, ambalaj sektörüne yönelik destekleyici ve koruyucu özel profiller, darbe ses kesici levhalar, ses yalıtım ürünleri, titreşim sönümlendiriciler, Flexalen ön yalıtımlı borular, vana ceketleri ve diğer çeşitli ürün ve yardımcı mamullerdir.
 
Tesisat ısı yalıtımı çok randımanlı bir yalıtım olup, yatırımın geri dönüş süresi aylarla ifade edilmektedir. Bunun başlıca nedeni tesisat boru ve kanallarından geçen akışkan sıcaklıkları ile dış ortam sıcaklıkları arasında ki farkların, bina kabuğu yalıtımları ile mukayese edildiğinde çok daha yüksek olmasıdır. Bir kalorifer tesisatında ılık hatta asgari 70°C, buna karşılık bir bina içinde ise azami 23°C sıcaklık hedeflenmektedir. Bu da tesisat yalıtımında çok daha küçük bir hacim için çok daha yüksek sıcaklık farklarında bir ısı kaybının önlenmesi anlamına gelmektedir. Ancak tesisat yalıtımının genelde çok gözönünde olmaması, çoğu kez bu konunun tüketicinin dikkatinden kaçmasına neden olmaktadır. Halbuki yapılacak tesisat yalıtımının sağladığı enerji tasarrufu yanında yoğuşmayı ve tesisatın korozyona uğramasını da engellediği ve bina içinde istenmeyen gürültülerin oluşmasına mani olduğu da unutulmamalıdır.
piksel
Parke Altı Şilte
 • Laminat parke altına uygulanır. Parkede neme ve darbe türündeki seslere kesin çözümdür.
 • Parkenin ömrünü uzatır. Zemindeki pürüzleri alır ve yukarıdan aşağı oluşabilecek darbe türündeki sesleri önler.
 • 1.5, 2 mm ve 3 mm et kalınlıklarında 25 m2, 50 m2 ve 100 m2'lik rulolar halinde üretilir.
 • piksel
  Formaphon - Polietilen darbe ses kesici levha
 • Yüksek kaliteli kapalı hücre yapısına sahip polietilen köpükten mamüldür.
 • Ham şaptan geçecek darbe türündeki sesleri önler, ses yutma kapasitesi 23dB (DIN52210) (5 mm için)
 • Dalgalı olmayan yapısı ile döşeme betonundaki düzensizlikleri ve pürüzleri giderir. Üzerine atılan şap kuruduktan sonra kesinlikle çatlamaz.
 • Döşeme üzerine 10'ar cm bindirme ve bohçalama yöntemiyle serbest olarak serilir. Üzerine 5 cm yüzer şap atılır. Bünyesine su kabul etmez, basınca dayanıklıdır.
 • Et kalınlığı 5 mm olduğu için kotu yükseltmez. Halı altına direk uygulanır. Halının ömrünü uzatır. Betondan gelen soğuğu keser. (talep üzerine 8 mm et kalınlığında ürün de şap altında kullanılır)
 • İsteğe göre atılan şap üzerine parke,seramik, mermer, marley, halı gibi kaplamalar yapılır
 • Ters çatı sisteminde izole edilecek düz çatılarda CPE, PVC gibi tek kat kullanılan membranların altına beton pürüzlerinden koruma örtüsü olarak uygulanır.
 • Yeni dökülen betona yapışmaz ve beton pürüzünü aldıktan sonra aynı rulo inşaat süresince çeşitli defalar kullanılır.
 • 10 mm et kalınlıkta, 50 m uzunlukta ve 1m eninde polietilen köpük yeni dökülen beton yüzeyler üzerine örtü olarak kullanılır. Kışın betonun kimyasal reaksiyon sonucu çıkan ısısını içinde tutarak kaybını önler ve daha hızlı kür sağlar.
 • Buhar geçirimsizdir ve bünyesine su almaz. Açık havada izolasyon özelliği kaybolmaz.
 • Yazın ise dökülen betonun su kaybını azaltarak istenmeyen çatlakların oluşumunu önler.
 • Echobon Ses Yalıtımı
  EchobonAtık süngerlerin geri dönüşümünden oluşan Echobon, farklı yoğunluklarda üretilir. Döşeme altı uygulamalarda ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlama özelliklerinin yanı sıra darbe emici olarak da kullanılan Echobon iki duvar arasına kolaylıkla uygulanabilir.
  Kullanım alanları
  Echobon, parke ve şap gibi, yer döşemelerinin altında veya iki duvar arasında akustik düzenleme amacıyla kullanılır. Döşeme altında kullanıldığında darbe emici özelliği ön plana çıkar. Otomotivde ise özellikle katı elemanlar ile yayılan seslerin yutulmasında, kapı aralarında ve halı altı ürün olarak aktif rol oynar.
  piksel
  Echopol Ses Yalıtımı
  EchopolEchopol, poliüretandan imal edilmiş açık gözenekli ses yalıtımı ve akustik düzenleme ürünüdür. Esnek yapısından dolayı kolay şekillendirilir ve uygulanır.
  Kullanım alanları
  Echopol, esnek yapısından ve üstün ses yutma performansından dolayı pek çok alanda kullanılır. Yapı sektöründe akustik düzenleme amacıyla, otomotiv sektöründe ise araç kabinlerinde ses ve ısı yalıtımı amacıyla kullanılır.
  piksel
  Firex Akustik
  EchopolYüksek yoğunluklu akustik yalıtım malzemesi olan Firex, poliüretan köpükten imal edilir. Yanmazlık özelliğine sahip olan üründe yüksek ısı ve alevle teması sonucunda erime ve akıcı damlacık oluşumu ya da mineral yapısında değişiklik görülmez. Halojen ve ağır metal içermeyen ürün, nem aldığında küflenmez.
  Kullanım alanları
  Otomotiv, inşaat, marin, klima ve sanayi alanlarında yalın veya kompozit olarak farklı formlarda kullanılır.
  Konum : Anasayfa / Ürünler / Ses Yalıtımı / Thermaflex
  unar